Wirtualny świat
MENUNowoczesna wersja popularnego Minicoopera - clubman minicooper.Clubman minicooper nazywany bywa młodszym bratem Mini Clubmana Estate z lat 60. Wielki sukces nowoczesnej linii aut Mini sprawił, że producenci auta skusili się na stworzenie tej właśnie wersji.

Clubman został rozciągnięty się na 24 cm, jeśli chodzi o długość auta i 8 cm - między kołami. Dzięki temu siedzące z tyłu dwie osoby mogą jechać w bardziej komfortowych warunkach. Nie wprowadzono żadnych zmian w zakresie deski rozdzielczej, tradycyjnie jest ona bardzo ozdobna i bogata w liczne detale. Clubman minicooper ma jednak najdłuższy dach spośród wszystkich aut marki BMW oraz najmniejsze tylne światła. Ciekawostką są drzwi, gdyż z tylu są one dwuskrzydłowe, zaś z prawej strony znajduje się tzw. "Clubdoor", czyli "kurołapka".

Kultowa jest wręcz rama wokół tylnych drzwi. Tworzą ja słupki i górna część zderzaka. Rama ma być elementem wyróżniającym się, dlatego zawsze jest srebrna albo czarna mimo, że samo nadwozie występuje w ponad 40 kombinacjach kolorystycznych wyłączając oczywiście kolor czarny i srebrny.

Ta wersja minicoopera jest około 5 tys. droższa niż inne wersje tego auta. Pod maską znajduje się turbodoładowany silnik 1.6. Cechą charakterystyczną wszystkich Clubmanów jest to, że auta te fabrycznie są wyposażone w systemy zmniejszające zużycie paliwa oraz emisję spalin. Jest to układ start-stop, który wyłącza silnik podczas postojów, gdy skrzynia jest na "luzie". Uruchamia się po wciśnięciu sprzęgła.

Fachowcy oceniają, że Clubman minicooper jest zwinny i świetnie radzi sobie z nierównościami na drodze pomimo dość sztywnego zawieszenia.


REKLAMY