DVD do samochodu zapewnia relaks, jednak może kosztować małą fortunę

Świat otaczający nas staje się coraz bardziej nowoczesny i przesycony elektroniką. Dzięki temu jesteśmy w stanie pozwolić sobie na klimatyzowane pomieszczenia, nowoczesne windy, telefonię komórkową oraz DVD do samochodu. Jeżeli chodzi o tą ostatnią opcję, nie da się ukryć jej niezwykłych walorów na rzecz rozrywki podczas podróży. Należy jednak pamiętać o dosyć wysokiej cenie tego rozwiązania.

Jeżeli mamy wystarczającą ilość gotówki i kupujemy pojazd nowy, już na etapie konfiguracji jego wyposażenia możemy zamówić DVD do auta. Systemy tego typu znajdują się w dzisiejszych czasach na liście wyposażenia dodatkowego praktycznie każdego samochodu. W zależności od wybranej opcji, nasze centrum rozrywki opierać się będzie o jeden ekran w desce rozdzielczej lub dodatkowe monitory w zagłówkach foteli przednich. Oczywiście DVD samochodowe w takim wydaniu to niewątpliwie impreza dla majętnych ludzi. Cena wyboru takiej opcji waha się od jakiś niespełna dziesięciu do nawet ponad dwudziestu tysięcy złotych.

Oczywiście może się także zdarzyć, że postanowimy zamontować system rozrywki w aucie używanym. W tym przypadku w pierwszej kolejności należy znaleźć odpowiedni zakład. Jeżeli już zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy, możemy rozpocząć konfigurację DVD do samochodu. Na bazie listy sprzętu możemy wybrać sam odtwarzacz, ekrany zamontowane w systemie oraz nawet głośniki stanowiące jego uzupełnienie. Na bazie takiego zamówienia w pierwszej kolejności obliczana jest wartość zakupu sprzętu. Następnie kalkuluje się potrzebne do wprowadzenia modyfikacje oraz podaje wartość montażu.

Cena w przypadku montażu DVD do samochodu na własną rękę waha się już od jakiś kilku tysięcy złotych. W tym przypadku jednak otrzymamy jedynie radio z wysuwanym ekranem i odtwarzaczem. Jeżeli jesteśmy wymagający i potrzebujemy czegoś bardziej wyrafinowanego, możemy zapłacić nawet małą fortunę. Gdy nie ograniczymy w porę naszej wyobraźni, większym problemem nie jest oscylowanie w okolicach wartości kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.