Całoroczne ogumienie, czy opony letnie i opony zimowe na zmianę?

Koniec listopada i pierwsze śniegi i mrozy za oknem skłaniają kierowców do zmiany opon z letnich na zimowe. Warto jednak w tym wypadku nie czekać na ostatni moment, ponieważ jak wiadomo - zima bardzo lubi zaskakiwać. Dobrze jest wybrać się do profesjonalisty jeszcze zanim warsztaty samochodowe zapełnią się po brzegi i przyjdzie nam czekać na swoją kolej.

Wymiana opon przebiegnie szybko i będziemy przygotowani na ataki zimy. Niektórzy kierowcy szczególnie cenią sobie całoroczne ogumienie, czyli opony wielosezonowe, które nie wymagają wymiany z letnich na zimowe i odwrotnie. Odznaczają się świetną przyczepnością w każdych warunkach. Opony samochodowe tego typu mogą kosztować od 100 złotych wzwyż za sztukę. Kierowcy cenią je sobie za wysokie przebiegi i niski poziom hałasu. Nawet jeśli decydujemy się na zakup droższych opon całorocznych jest to bardziej opłacalne niż wtedy gdy kupujemy opony letnie i zimowe osobno. Płacimy tylko za jeden komplet i nie musimy odwiedzać wulkanizatora dwa razy w roku.

Opony wielosezonowe wykonane są ze specjalnej mieszanki gumy, która zachowuje swoje parametry w szerokich przedziałach temperatur, dlatego mogą świetnie sprawdzać się i latem i zimą. Zarówno opony całoroczne, jak i inne, takie jak opony motocyklowe czy opony rolnicze znajdziemy w internetowych serwisach ogłoszeń, gdzie ofert jest tak dużo, że każdy znajdzie dla siebie rozwiązanie.